Як зробити літні канікули максимально корисними, приємними та незабутніми?

Date: 12 червня 2020 о 09:19, Refreshed 12 червня 2020 о 09:20

Як зробити літні канікули максимально корисними, приємними та незабутніми?

Складання планів. Щоб дитина довго не нудьгувала, і, не придумавши собі хорошого заняття, не проводила ціле літо в гаджетах чи телевізорі, можна запропонувати дитині скласти список занять, якими можна займатися під час канікул. Внести сюди щоденний активний відпочинок на свіжому повітрі, катання на велосипеді, «живе» спілкування з однолітками, читання книг, відвідування музеїв, театрів, приготування вечері, настільні ігри,  допомога по господарству і т.п.

Важливо: радитися з дитиною, враховуючи її інтереси, вік, особливості характеру, темпераменту. Не слід змушувати дитину іти чи їхати туди, куди дитина не хоче!

Оздоровлення.  Для нормального функціонування організму дитині необхідні вітаміни і збалансоване харчування. Також оздоровитися допоможуть походи з палатками, поїздка на море, в село до бабусі, де свіже повітря принесе багато користі для дитячого організму.  Добре підійде і перебування в літньому таборі, де дитина матиме можливість провести частину канікул з однолітками, отримати багато яскравих вражень, позитивних емоцій, завести нових друзів.

Важливо: обирати літній табір за вподобаннями  дитини (певного спрямування)!

Хобі. За час канікул можна запропонувати дитині спробувати себе у чомусь новому: записатися на новий гурток, навчитися грі на музичному інструменті, наприклад гітарі, сопілці  чи губній гармошці; піти на курси іноземних мов, навчитися фотографувати, в'язати, вишивати, куховарити.

Важливо: щоб дитина сама підібрала собі заняття, тоді вони будуть проходити із задоволенням!

Спорт. Ним можна займатися вдома, а також в різних секціях: футбол, волейбол, карате, плавання, настільний теніс. Може підійти і їзда на велосипеді, роликах, скейтбордах, гіробордах з однолітками.

Важливо: дайте можливість дитині обрати вид спорту, який їй підходить, не нав’язуйте їй свої уподобання!

Культурні заходи. Походи в театр з батьками чи друзями, концерти, виставки, музеї, кінотеатри позитивно впливають на культурний розвиток дитини.

Важливо: підібрати певний вид заняття за вподобаннями, а також із певним культурним змістом!

А коли ж читати і навчатися?

Погана погода — це час почитати цікаву літературу, а також підтягнути навчання, повторити табличку множення та інше. Можна на навчання виділити декілька годин на тиждень у певні дні.

Важливо: щоб літо було не нудним і одноманітним, потрібно постійно змінювати вид діяльності : не вчитися цілий день, чи займатися спортом. Щоб привчити дитину до самостійності можна давати дітям певні «денні» завдання (нескладні): полити квіти, прибрати, допомогти у хатній роботі. Увечері можна перевірити виконання завдання.

Не забувайте, що безперервні заняття за комп’ютером для дітей у віці 7-12 років складає 20 хв, а старших – не більше 0,5 год. Тому, щоб не виховати «ігромана», допоможіть дитині правильно організувати свої літні канікули. Тоді вони пройдуть цікаво та корисно. Не пускайте на самоплив своє дитя і не перестарайтеся з плануванням канікул.

Поважайте дитину як особистість та приділяйте їй якомога більше часу, грайте в різні ігри та прогулюйтеся на свіжому повітрі, відвідайте місця, де ніколи ще не були. Заряджайтеся позитивними емоціями. Не забувайте про «живе» спілкування з дитиною, бо його не замінить жодна справа проведена на самоті!

Незабутніх та корисних канікул!