Небезпечні челенджі в інтернеті!

Date: 2 березня 2021 о 18:45
78 views

Останнім часом ювенальна поліція фіксує сплеск небезпечних челенджів і спроб суїциду серед підлітків. Переважна кількість таких дій призводить до трагічних наслідків. У негативному впливі на дітей дехто звинувачує інтернет, хтось нарікає на ЗМІ, хтось - на школу або родину. Експерти закликають правоохоронні органи, заклади освіти та батьків об'єднатися навколо цієї проблеми, а також радять дорослим розмовляти з дітьми, вибудовувати з ними довірливі стосунки та прилідяти їм увагу. Психологи зауважують, що по всьому світі і, зокрема, в Україні набирає обертів явище буліциду – загибель внаслідок кібербулінгу – інформаційного терору, що передбачає систематичні жорстокі дії з боку булера з метою нашкодити, порушити права жертви на безпечне здоров’я і життя, обмежити свободу волевиявлення тощо, використовуючи інформаційно-комунікативні засоби.

Щоб не втрачати дітей в інтернеті, їм потрібна адекватна альтернатива: спілкування з сім’єю, однолітками, хобі, гуртки, тоді вони не будуть компенсувати живе спілкування в інтернеті. Діти, на жаль, в силу свого психологічного розвитку не завжди розуміють наслідки, в них ще не сформоване критичне мислення, і дії, які вони вчиняють, на кшталт небезпечних челенджів, мають наслідки.

Шановні батьки, спілкуйтеся по-дружньому зі своїми дітьми, будуйте довірливі стосунки, спонукайте дитину розповідати про її друзів та шкільне життя та ставтеся до дитини з розумінням. Приділяйте більше уваги психологічному стану дитини:

• перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах та групи, до яких вона приєдналася;

• переглядати зміст спілкування в приватних чатах;

• контролювати відео та фото, які є в гаджетах вашої дитини;

• звертати увагу на її коло спілкування.

Дитина має довіряти вам. Спілкуйтеся з нею у дружній атмосфері та цікавтесь її друзями, новинами, стосункам з однолітками.

Слідкуйте за змінами в поведінці дитини. Поясніть дітям, що за сумнівними профілями в соцмережах можуть ховатися злочинці та нечесні люди.Обговоріть з дитиною таємницю персональних даних, які вона не має нікому повідомляти. А також про фото-повідомлення незнайомцям.

Якщо ви знайшли підозрілу відеоінструкцію чи контент в Інтернет-мережі, переписки, де на дитину чинять психологічний тиск, закриті підозрілі групи, чати - телефонуйте на спецлінію поліції «102».

Кіберполіціянти радять батькам та дітям, якщо ви виявили групу смерті або вас чи дитину шантажують - негайно повідомляйте про такі факти Департаменту кіберполіції або за телефоном гарячої лінії (044) 374-37-13 (з 8:45 до 18:30 в робочі дні), а також адміністрації соціальної мережі, у якій було виявлено групу.

Шановні батьки, просимо Вас! Проведіть, будь ласка, роз'яснювальну роботу з дітьми щодо небезпечності "інтернет-ігор", "челенджів", адже вони призводять до катастрофічних наслідків. Намагайтесь більше часу проводити з дітьми та спілкуватись з ними.

Закликаємо молодь бути свідомими та не переймати небезпечні челенджі задля розваг, адже це може зашкодити не лише здоров'ю, але й життю!