Тиждень Толерантності

Date: 18 листопада 2023 о 13:25
68 views

У Вовчинецькому НВК з 13.11.2023-17.11.2023 року проходив  – Кольоровий Тиждень Толерантності. Учні та вчителі переконані, що кожна людина має бути доброю, чесною, справедливою. «Людина  починається з добра» ‒ саме таке гасло звучало цьогоріч у нашій школі під час проведення Тижня Доброти.

Тиждень розпочався з виховної години для  учнів 1-9 класів і він розпочався з Дня  Доброти, так як 13 листопада відзначають  це день.

Метою виховної години було розповісти учням про свято Доброти, яке відзначають в усьому світі, про те, що у  цей день стартують благодійні програми, проходять чисельні акції, флеш-моби, метою яких є нагадати людству про значення Добра у нашому житті, важливість таких елементарних речей, як подяка, посмішка, підтримка гарним словом.  Учням вдалося  подарувати  одноліткам гарний настрій та посіяти добро у душах дітей, які радо дякували учням за їх виступ.

В цей день не лише діти, а й вчителі мали змогу висловити один одному щось приємне – комплімент, побажання, добрі слова.

Дуже цікавими виявились відповіді учнів  на запитання «Що означає слово «доброта»? Діти протягом дня пізнавали і розкривали для себе такі важливі життєві цінності, як добро і милосердя.     Активну участь у проведенні Дня Доброти  взяли всі учні школи.

Класні керівники провели цікаві виховні години на тему доброти й толерантності, де намагалися донести дітям, що доброта – це те, без чого ми не можемо існувати.

Кожен день тижня учні одягалися у відповідні кольори до завдань тижня .

Понеділок – білий колір ( чистоти)

Вівторок- зерений колір (вічливим рости)

Середа –синій колір (колір неба, доброти)

Четвер-Жовтий колір (теплоти)

П’ятниця-червоний колір (добрі справи роби)

На перервах  учні початкових класів із задоволенням переглядали мультфільми «Просто так», «Те, що повертається», «Капітошка», «Про всіх на світі», «Мотузочка», «Козлик та його горе» , ділилися враженнями від побаченого. Це надихнуло їх провести акцію «Подаруй свою усмішку друзям». Упродовж дня школярі дарували щирі слова вітання, посмішки усім навколо.

В останній день Тижня діти брали участь у веселій і повчальній грі-квесті «Доброта, як сонце, завжди гріє!». Хоч по закінченню гри і визначились переможці, але всі отримали задоволення від виконання поставлених завдань і задач на станція

Завершився тиждень лінійкою, на якій були підведені підсумки, висловлена подяка дітям – учасникам добрих справ .

Під час тижня Толерантності була проведена велика робота і нам здається, що частина доброти залишилася у серцях наших учнів. Цими заходами ми хотіли показати, що кожна людина повинна поспішати робити добро. Не бути байдужими до чужого горя, завжди надавати допомогу нужденному, бути уважними до проблем тих, хто поруч з нами.

На цьому Тиждень добрих справ не завершується, адже відомий письменник Марк Твен писав: «Доброта – це те, що може побачити сліпий і почути глухий». Цей маленький проект прояву доброти не потребує матеріальних затрат, адже в основі його – безкорисливість і милосердя, а воно не має меж.

Зараз можна побачити навкруги багато горя і біди, але ми повинні жити і сіяти добро в людських душах, бути милосердними вже сьогодні. Давайте оглянемося довкола і запитаємо кожен себе: «А чи все я зробив для того, щоб людям біля мене було затишно і спокійно?». Тож, давайте робити добро і словом, і ділом постійно. Цим ми зігріємо людські душі, серця і вони від цього стануть щасливішими.