"Чорнобиль - біль України"
26 квітня 1986 року. У цей день тридцять вісім років назад сталася одна з найтрагічніших подій в історії всього людства, найжахливіша подія нашої держави – аварія на Чорнобильській атомній електростанції.
Сьогодні у Вовчинецькому НВК провели виховний захід до Міжнародного Дня Чорнобильської Трагедії. На 38 річницю аварії на ЧАЕС запросили нашого односельчанина- ліквідатора Тацюка Олександра Павловича.
Захід розпочали з Гімну України.
Діти дізналися про причини та наслідки катастрофи, вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв катастрофи, переглянули відео про героїчні дії пожежників та військових у перші хвилини після вибуху, ознайомились зі збірками поезій учасників та свідків тієї страшної катастрофи.
Ще й до сьогодні ми не усвідомлюємо усіх наслідків лиха, не осмислюємо всієї глибини катастрофи. Екологічні катастрофи вселяють жах і побоювання. В Україні і в усьому світі проводяться конференції на теми, присвячені безпеці життя. Серед актуальних питань — контроль за радіаційним фоном, соціальні пільги для населення, мінімізація розробок у галузі атомної енергетики.
Про Чорнобиль не говорять у минулому часі, бути обізнаним, вшановувати пам’ять жертв радіаційних аварій та катастроф — це настанови сьогодення. Щороку до пам’ятного дня техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС у навчально-виховному комплексі «Домінанта» проводяться зустрічі зі свідками-ліквідаторами аварії, героїчними пожежниками-рятувальниками, обговорюються питання роботи щодо охорони навколишнього середовища, організовуються тематичні зустрічі з представниками Міжнародної громадської організації інвалідів Чорнобиля та працівниками 4 енергоблоку.
Учні переконані що кожен має завжди пам’ятати про героїв Чорнобиля, які ціною свого здоров’я та життя зупинили одну з найстрашніших в історії людства техногенних катастроф – аварію на Чорнобильській атомній станції. Незважаючи на жорстокі випробування, через які їм довелося пройти, вони беруть активну участь у суспільному житті країни. Необхідно, щоб герої Чорнобиля, які, поборовши нищівний вогонь, врятували життя мільйонам людей, завжди відчували увагу, підтримку і турботу юного покоління.
Учні 4 класів розповіли про біографію перших шести ліквідаторів.
Учні 5 класу поставили інсценівку вірша «Чорнобиль-трава»
Учениця 7 класу Слухінська Віталіна прочитала вірш «Зойкнула земля чаїним криком»
Учні поспілкувалися з Олександром Павловичем, діти задавали запитання ліквідатору на які отримували цікаві відповіді.
Вкінці заходу подякували Олександру Павловичу за його відвагу і за те що завітав до НВК.
Учні 9 класу вручили гостю квіти і цукерки.