День писемності і мови

Дата: 11 листопада 2018 о 18:34, Оновлено 11 листопада 2018 о 19:23

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову!
Пильно й ненастанно політь бур’ян.
Чистіша від сльози вона хай буде.
М. Рильський

9 листопада – День писемності. Це свято відзначає  уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам та наступним поколінням.

Найрізноманітніші заходи з нагоди Дня української писемності і мови тривали упродовж всього навчального тижня у Вовчинецькому НВК .Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови.

9 листопада, саме в День української писемності і мови пройшов загальношкільний масовий захід, який провела педагог-організатор           Руда О. О. та лідери учнівського самоврядування. Учні  розповіли присутнім про виникнення словʼянської писемності, переглянули презентації, розповідали віші, дізналися про життя і творчість Квітки Цісик, а в кінці заходу, учениця 7 класу Караван Яна заспівала «Гімн українській мові».

Приємною несподіванкою стала вікторина «Океаном рідної мови», де учні 5-7 класів відгадували загадки, згадували українські прислів'я і приказки, читали вірші.  Діти поринули у світ української мови, показали свою ерудицію, кмітливість, знання народної творчості.

Цього ж дня відбулася мовознавча квест-гра для учнів 5-9 класів, який підготувала і провела Бабан О.І. У цікавій формі проходили змагання між командами на таких станціях як: «Грамотії», «Ерудит», «Перекладач», «У царстві рідної мови» «Шифрувальник», «Народ скаже, як завʼяже», «Жартівлива», «Лінгвістична» та «Творча», де учні розставляли прізвища в алфавітному порядку, відповідали на запитання, перекладали з російської, пояснювали фразеологізми, утворювали нові слова, співали відомі українські пісні.

Стало вже доброю традицією у нашому НВК відзначати цей день написанням радіодиктанту, до якого і цьогоріч долучилися вчителі-філолги та учні 7-9 класів.

До відзначення  Дня писемності і мови долучилися також і найменші школярі нашого НВК – учні 1 класу зі своєю вчителькою Філіпець Ольгою Василівною, які виготовили лепбук «Наша мова калинова». А вчитель 3 класу Кушнір Катерина Петрівна провела зі своїми учнями урок-гру «Плекатимеш мову - цвістимуть слова».

Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів!
         Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.